AUTODÍLNA.NET

Diagnostika na androidu

Lukáš

Diagnostika na androidu
« kdy: 02.01. 2015, 21:14 »
Chci se zeptat jestli máte někdo zkušenosti s diagnostikou přes mobil v androidu. Našel jsem nějaký aplikace pro diagnostiku ale nevím jak získat ty data z řídící jednotky. Nechci se pouštět do žádných velkých věcí, potřebuju akorát občas smazat chybu z řídící jednotky, mělo by jít o problém s katalyzátorem. V servisu mi řekli že na provoz to nemá vliv, možná bych měl problémy s emisema na STK ale teď nemám peníze abych kupoval jiný katalyzátor, technickou mám ještě na rok. Problém je že po rosvícení kontrolky motoru kvůli týhle závadě cítím snížení výkonu, takže mi auto zřejmě padá do nouzovýho režimu. Zatím to řeším odpojením baterky, kontrolka pak přestane svítit a na den nebo dva to mám pokoj. Jednoduší by to bylo přes tu diagnostiku v mobilu tak mi snad někdo poradíte co je k tomu třeba, dík.

Re:Diagnostika na androidu
« Odpověď #1 kdy: 02.01. 2015, 21:59 »
Nenapsal si co máš za auto, budu předpokládat že máš už diagnostickou zásuvku OBD II, tu mají benzínová auta od roku výroby 2000 a dieselová od roku 2003. Aby ti komunikoval diagnostický program v mobilu s řídicí jednotkou, potřebuješ vhodný adaptér. Ten se stará o přenos dat mezi řídicí jednotkou (u OBD II pouze motoru) a diagnostickým zařízením, v tomto případě smartphonu. Ideální řešení pro mobil je adaptér umožňující přenos přes bluetooth. Tento adaptér se dá dneska sehnat za pár korun, pro tvé účely postačí noname značka třeba z aukra, vyhledávej buď "OBD II bluetooth" nebo "ELM327 bluetooth". ELM327 je označení čipu který se nachází v adaptéru, přes jeho protokol probíhá datová komunikace. Adaptér se zapojuje do diagnostické zásuvky (OBD II) a přes bluetooth páruje s telefonem (PDA, notebookem, tabletem.. ). K samotné diagnostice v androidu ti toho moc nepovím, sám jí nepoužívám. Rozhodně se nedá srovnávat s profesionálním zařízením, pro tvůj účel stačí že vyhledá chyby a umožňuje její smazání. Našel jsem jedno video na kterém je "diagnostika" přes mobil v programu Torque, ten by měl podle popisu umět najít a mazat chyby.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hNOVCZTmpcw[/youtube]
Doporučuji online auto-moto bazar www.ojeto.cz

Offline Pavel Král

  • *
  • Škoda Octavia 1.9 TDI
Re:Diagnostika na androidu
« Odpověď #2 kdy: 14.04. 2015, 10:47 »
Vyzkoušel jsem si diagnostiku Torgue, za adaptér jsem dal 190,- takže žádná velká investice. Nenašlo mi to žádnou chybu takže nemůžu posoudi jestli všechno odhalí. Každopádně se mi líbí možnost sledování historie chování motoru, spotřeba při různých rychlostech, otáčky apod., tam je jenom menší nevýhoda že musí být adaptér pořád zapojený. Myslím že i podle designu je to dělaný promadý kluky který si s tím vyhrajou, funkcí je tam dost. Až mi to najde nějakou chybu tak budu moudřejší, na druhou stranu budu rád když auto zůstane v pořádku ;)

 

S rychlou odpovědí můžeš napsat příspěvek, aniž by se musela natahovat nová stránka. Lze používat BBC i emotikony, jako v normálním příspěvku.

Jméno: Email:
Ověření:
jiný výraz pro gumu: - p--u: