AUTODÍLNA.NET

Bouchání v podvozku

Majkl26

Bouchání v podvozku
« kdy: 08.07. 2012, 20:42 »
Ahoj, mám Opla Corsu a ze spodu auta se mi ozývaj rány jakoby by něco mlátilo do podlahy,
myslel sem že se mi utrhnul nějakej držák výfuku ale všechny tam sou, dělá to holavně když
jedu přes nějaký nerovnosti a při niších otáčkách. Nevíte někdo co tam ještě může bouchat ?

Re:Bouchání v podvozku
« Odpověď #1 kdy: 08.07. 2012, 21:00 »
Tak jak to popisuješ to bude opravdu zavěšení výfuku, nízké otáčky znamenají větší vibrace motoru a tím
i výfukového potrubí, o nerovnostech nemluvě.
Závěsy výfuku mohou vypadat na první pohled neporušené a a časem se povytahují a měknou, kup nové
závěsy výfuku, tím nic nezkazíš a je to otázka desetikorun, výměnu zvládneš sám.
Doporučuji online auto-moto bazar www.ojeto.cz

Majkl26

Re:Bouchání v podvozku
« Odpověď #2 kdy: 08.07. 2012, 21:04 »
To se mi zdá jako rozumný vysvětlení, určitě vyzkouším a dám vědět jestli to pomohlo, zatím dík.

Aneta

Bouchání v podvozku
« Odpověď #3 kdy: 10.10. 2012, 20:32 »
Ahoj, mám Renaulta Mégana 2003 a ze spodu auta se mi ozývaj rány jako když něco mlátí do podlahy.
Žádný držák na výfuku se neutrhul a navíc je mám nedávno nově koupené a vyměněné. Hodně to dělá když jedu přes nerovnosti a někdy i při zatáčkách v malé rychlosti. Nevíte prosím někdo co tam může bouchat?    :-\

Aneta

Re:Bouchání v podvozku
« Odpověď #4 kdy: 10.10. 2012, 20:36 »
Jo a ještě mi jde špatně řadit.
Začíná to jít ztuha.

Re:Bouchání v podvozku
« Odpověď #5 kdy: 11.10. 2012, 09:25 »
Co se týká toho bouchání tak bude nejlepší zajet někam na rampu a zkontrolovat spodek auta,
těch příčin může být víc ale z 90% to bývá výfuk, chce to prohlédnout jestli se některý ze závěsů
nevyhákl apod..
U převodovky bude problém s olejem, teď jak se ochladilo tak je to víc znát, převodovka je ztuhlá
a i olej v převodovce má při nižších teplotách větší hustotu, zkontrolovat a případně vyměnit olej.
Doporučuji online auto-moto bazar www.ojeto.cz

Re:Bouchání v podvozku
« Odpověď #6 kdy: 16.10. 2012, 20:03 »
U některých otázek se fakt nestačím divit, něco mi bouchá v podvozku tak první věc co udělám je že lehnu pod auto ne ?

Re:Bouchání v podvozku
« Odpověď #7 kdy: 16.10. 2012, 20:08 »
U některých otázek se fakt nestačím divit, něco mi bouchá v podvozku tak první věc co udělám je že lehnu pod auto ne ?

Předpokládám že Majkl26 pod autem ležel když napsal že má všechny úchyty výfuku v pořádku,
tyhle dotazy mají svou podstatu, pokud se závada projevuje jen při jízdě je těžké ji odhalit.
Jde o to že někdo už se třeba s podobným problémem setkal takže proč se nezeptat.
Doporučuji online auto-moto bazar www.ojeto.cz

Hela

Re:Bouchání v podvozku
« Odpověď #8 kdy: 10.01. 2018, 15:20 »
Ahoj, mám Opla Corsu a ze spodu auta se mi ozývaj rány jakoby by něco mlátilo do podlahy,
myslel sem že se mi utrhnul nějakej držák výfuku ale všechny tam sou, dělá to holavně když
jedu přes nějaký nerovnosti a při niších otáčkách. Nevíte někdo co tam ještě může bouchat ?
  mozna ulozeni zadnich tlumicu

 

S rychlou odpovědí můžeš napsat příspěvek, aniž by se musela natahovat nová stránka. Lze používat BBC i emotikony, jako v normálním příspěvku.

Jméno: Email:
Ověření:
jiný výraz pro gumu: - p--u: