AUTODÍLNA.NET

Zablokované zadní kolo

Zablokované zadní kolo
« kdy: 08.07. 2012, 22:20 »
Ahoj, dneska když jsem chtěl vyjet z parkoviště tak jsem zjistil že za sebou táhnu zadní kolo jako
by bylo zabržděný, nevím jestli to má vliv ale přes dva týdny bylo odstavené protože jsem byl na
dovolené. V čem může být problém ? Napadlo mě zadřený ložisko nebo něco s brzdama. Díky.

Re:Zablokované zadní kolo
« Odpověď #1 kdy: 08.07. 2012, 22:31 »
Podle mě to nebude mít s ložiskem nic společnýho ale jaká to může být závada na brzdách to netuším,
asi zaseklé pakny, v servisu ti řeknou víc až sundaj buben.

Re:Zablokované zadní kolo
« Odpověď #2 kdy: 08.07. 2012, 22:35 »
Problém je že s tím do žádnýho servisu nedojedu, zkoušel jsem to rozhejbat tím že jsem popojížděl dopředu
dozadu a nic, musel bych kvůli tomu volat odtahovku a to se mi vážně nechce.

Re:Zablokované zadní kolo
« Odpověď #3 kdy: 08.07. 2012, 22:44 »
Honzo s tímhle nemá ložisko nic společného, i kdyby se celé ložisko vysypalo tak by šlo s kolem otáčet,
podle mě budou vlivem těch veder přilepený pakny, předpokládám že byla zatažená ruční brzda.
První co zkus je že sundáš to kolo a přes kus dřeva obouchávej kladivem ten buben, hlavně
po obvodu, může to chvíli trvat ale mělo by to povolit.
Jak to povolí tak to jeď projet a mírným přibržďováním ruční brzdou odstraň usazeniny z paken.
Doporučuji online auto-moto bazar www.ojeto.cz

Re:Zablokované zadní kolo
« Odpověď #4 kdy: 08.07. 2012, 22:49 »
Honzo s tímhle nemá ložisko nic společného, i kdyby se celé ložisko vysypalo tak by šlo s kolem otáčet,
podle mě budou vlivem těch veder přilepený pakny, předpokládám že byla zatažená ruční brzda.
První co zkus je že sundáš to kolo a přes kus dřeva obouchávej kladivem ten buben, hlavně
po obvodu, může to chvíli trvat ale mělo by to povolit.
Jak to povolí tak to jeď projet a mírným přibržďováním ruční brzdou odstraň usazeniny z paken.

Dobrá rada nad zlato, zítra vyzkouším, když ušetřím za odtahovku tak máš u mě flašku, zatím díky.

Re:Zablokované zadní kolo
« Odpověď #5 kdy: 10.07. 2012, 23:26 »
Takže, chvilku to trvalo ale pakny povolily, už radši nebudu při těch pařákách ručku používat když auto dýl stojí,
člověk se pořád učí.
Jarku, slíbil jsem ti flašku tak mi pošli do SZ co piješ a adresu, ušetřil jsi mi balík, díky.

Renata Janečková

Re:Zablokované zadní kolo
« Odpověď #6 kdy: 07.01. 2013, 11:35 »
Ahoj, dens jsem zkoušela vyjet autem a pravé zadní kolo je zablokované.Uy se mi to jednou stalo svítila kontrolka ABS ale po chvilce to povolilo.
Dnes už mi to rozjet nešlo. Sundali jsme kolo a zkoušeli to poklepem rozchodit.Povedlo se to.Ale jakmie jem nasadila kolo a ykoušela se rozjet opet se zablokovalo.Nedojedu ani do servisu.Dík za odpověd co s tím.

Re:Zablokované zadní kolo
« Odpověď #7 kdy: 07.01. 2013, 13:35 »
Zdravím, problém bude asi v samostavu, ABS s tím nemůže mít nic společného.
Co se týká dojezdu do servisu, ideální je plaťák nebo alespoň tah na tyči, jestli nemáš nic takového
k dispozici tak volej mechanika k autu, bez dobře fungujících brzd je jízda po vlastní ose riziko.
Chtěla si asi slyšet nějakou jednoduší radu ale v tomhle případě, bohužel, brzdy jsou brzdy.
Doporučuji online auto-moto bazar www.ojeto.cz

 

S rychlou odpovědí můžeš napsat příspěvek, aniž by se musela natahovat nová stránka. Lze používat BBC i emotikony, jako v normálním příspěvku.

Jméno: Email:
Ověření:
jiný výraz pro gumu: - p--u: