AUTODÍLNA.NET

Celoroční pneumatiky

Celoroční pneumatiky
« kdy: 18.09. 2012, 20:35 »
Zdravím vespolek, uvažuji o koupi celoročních pneu ale každý má na ně jiný názor,
jezdíte někdo na nich ? Zajímaji mě zkušenosti lidí co je opravdu používaji protože
zatím jsem slyšel jenom takový obecný moudra, pro i proti.

Jindra

Re:Celoroční pneumatiky
« Odpověď #1 kdy: 18.09. 2012, 23:09 »
Ahoj, na celoročních jezdím a spokojenost, já toho zas tolik nenajezdím.
Musíš to brát jako kompromis, v létě to trochu hučí a je zvýšená spotřeba, v zimě to zas plně
nenahradí klasický zimní pneu, na ježdění někam do hor to fakt není ale na druhou stranu
odpadají starosti s přezouváním.
Jezdím převážně po městě a za rok nenajedu přes 5 tis. km takže mě to vyhovuje.
Mimochodem, už na nich lítám pátým rokem.

Re:Celoroční pneumatiky
« Odpověď #2 kdy: 20.09. 2012, 19:42 »
Osobní zkušenost s těmito pneumatiky nemám, ale vím něco od známého, který je měl. Říkal, že už by je podruhé nekoupil (jezdí na nich asi 4 roky). Chtěl ušetřit, ale prý to nestojí za to. V létě pneumatiky hučí a v zimě je to prý žalostný. A to jezdí převážně ve městě. Prý si nedovede ani představit, že by jel v zimě ve sněhu někam do větších kopců.
...
Já bych si je určitě nekoupil, šetřit na pneumatikách není dobrý nápad. Přeci jen je to kompromis mezi letní a zimní pneumatikou - v létě prostě nebudou tak dobré, jako letní a v zimě nebudou tak dobré jako zimní. Je to jako chodit celý rok v jedněch botách - jde to, ale... :)

Citovat
Ahoj, na celoročních jezdím a spokojenost, já toho zas tolik nenajezdím.
Každý na to má jiný názor, ale co jsem tak pročítal různé diskuze, tak celoroční pneumatiky sklízí spíše negativní hodnocení.

Re:Celoroční pneumatiky
« Odpověď #3 kdy: 22.09. 2012, 14:06 »
Citovat
Je to jako chodit celý rok v jedněch botách - jde to, ale...

Tak to mě opravdu pobavilo :)

Jinak, celoroční pneu jsou spíš na malé ježdění po městě. Jestli toho najezdíš víc, nekupuj je.

Re:Celoroční pneumatiky
« Odpověď #4 kdy: 03.10. 2012, 23:16 »
Jinak, celoroční pneu jsou spíš na malé ježdění po městě. Jestli toho najezdíš víc, nekupuj je.

Asi tak, je to jako se všemi "kočkopsi", má to klady i zápory, pro menší ježdění po městě
to není špatné řešení, pokud tím městem není zrovna Špindlerův Mlýn ;)
Doporučuji online auto-moto bazar www.ojeto.cz

lenkin

Re:Celoroční pneumatiky
« Odpověď #5 kdy: 23.11. 2012, 12:26 »
Osobně si myslím, že celoroční ano, ale jak pro koho. Já jezdím do práce po cestách u kterých si v zimě nepředstavuji  jiné než zimní pneu. Kupovala jsem je před rokem tady http://www.pneumatikator.cz/4-zimni-pneumatiky a nejsou ani moc drahé, takže jediný zápor je nutnost přezouvání.

Jinak, celoroční pneu jsou spíš na malé ježdění po městě. Jestli toho najezdíš víc, nekupuj je.

Asi tak, je to jako se všemi "kočkopsi", má to klady i zápory, pro menší ježdění po městě
to není špatné řešení, pokud tím městem není zrovna Špindlerův Mlýn ;)

Přesně tak po městě případně udržovaných cestách se to hodí.

 

S rychlou odpovědí můžeš napsat příspěvek, aniž by se musela natahovat nová stránka. Lze používat BBC i emotikony, jako v normálním příspěvku.

Jméno: Email:
Ověření:
jiný výraz pro gumu: - p--u: