AUTODÍLNA.NET

Nefungují blinkry

Offline Karmajk

  • **
  • Fiat Punto 1.9 JTD ELX
Nefungují blinkry
« kdy: 25.09. 2012, 20:50 »
Ahoj lidi, včera sem přesedl na nový auto, je to Fiat Brava z druhý ruky, jel jsem pro něj kus světa.
Už během cesty domů mi přestaly chodit blinkry (docela o hubu), po 50 km se zase zničehonic
rozběhly, 20 km od baráku to zase vzdaly.
Když zrovna nejdou tak nefungujou ani výstražný, tím jsem vyloučil problém v přepínací páčce.
Protože občas chodí tak sem vyloučil i pojistku, pro jistotu sem ale všechny zkontroloval, jsou OK.
Teď už mě napadá jenom přerušovač (relé) ale zjistil sem že měnit ho stylem pokus omyl je docela
drahá sranda, stojí nějakých 800 kč.
Může tam být problém ještě jinde a dá se to relé nějak odzkoušet abych ho nekupoval zbytečně ?

Mr. Bean

Re:Nefungují blinkry
« Odpověď #1 kdy: 26.09. 2012, 18:58 »
Ahoj, mám Bravu už dlouho a tohle je klasika, jedná se o problém s tím relátkem (přerušovač blikačů),
je umístěné pod spodním krytem volantu, taková modrá krabička.
Otestovat se to dá jednoduše, až ti zas nepůjdou blikače tak sundej ten kryt a prstem poklepej na relé,
uvidíš jak zase naskočí.

Offline Karmajk

  • **
  • Fiat Punto 1.9 JTD ELX
Re:Nefungují blinkry
« Odpověď #2 kdy: 26.09. 2012, 20:27 »
Díky za radu, tušil sem že to bude relé ale nevěděl jsem jak ho odzkoušet, zítra se na to vrhnu.

Offline Karmajk

  • **
  • Fiat Punto 1.9 JTD ELX
Re:Nefungují blinkry
« Odpověď #3 kdy: 27.09. 2012, 10:42 »
Tak jsem to dneska vyzkoušel, stačilo ťuknout na relé a blikače se rozběhly, akorát nevím jak to relé
vyndat abych tam něco nepoškodil, zkoušel jsem ho vytáhnout ale drží to tam pevně, je to nasazený
jenom na kontaktech nebo je tam nějaká pojistka ?

Mr. Bean

Re:Nefungují blinkry
« Odpověď #4 kdy: 27.09. 2012, 21:29 »
Zdravím, sedí to jen na těch kontaktech, opatrně s ním vyklej a tahej nahoru, poškodit můžeš maximálně
to poškozené relátko pokud se ti na něm ulomí při demontáži některý z kontaktů.

Offline Karmajk

  • **
  • Fiat Punto 1.9 JTD ELX
Re:Nefungují blinkry
« Odpověď #5 kdy: 29.09. 2012, 22:12 »
Díky, opraveno, dokonce sem sehnal nové relé za 130 kč, v autokelly chtěji min. 850 kč, tomu se říká marže..

Re:Nefungují blinkry
« Odpověď #6 kdy: 03.10. 2012, 23:38 »
..tomu se říká marže..

V autokelly mají ty marže ještě dobrý, spíš prostě neberou od tohohle výrobce jinak by to měli
taky v podobný relaci, možná o pár korun dražší.
Doporučuji online auto-moto bazar www.ojeto.cz

Offline Karmajk

  • **
  • Fiat Punto 1.9 JTD ELX
Re:Nefungují blinkry
« Odpověď #7 kdy: 03.10. 2012, 23:46 »
Máš pravdu že od tohoto výrobce to v autokelly nemaji, ty ostatní dva ale jedou, 852 kč - 1 057 kč.
Nejsem žádný odborník na elektro ale přerušovač blinkrů nebude žádný složitý zařízení, sice sem
ho teda neotvíral ale když to jiný může vyrobit za zlomek ceny..

Re:Nefungují blinkry
« Odpověď #8 kdy: 03.10. 2012, 23:53 »
Za značku se platí ale ta ještě nemusí garantovat kvalitu, tisícovka za přerušovač blinkrů je vážně nesmyslná částka.
Doporučuji online auto-moto bazar www.ojeto.cz

Re:Nefungují blinkry
« Odpověď #9 kdy: 27.11. 2012, 19:48 »
Když se podíváte do nějakých eshopů-autodílů tak ty přerušovače sou na jedno brdo, si myslím že pokud to má stejný hodnoty a konektor tak můžu použít klidně z jinýho auta a udělá to tu samou službu, za jiný peníze, takových univerzálních dílů je víc.

 

S rychlou odpovědí můžeš napsat příspěvek, aniž by se musela natahovat nová stránka. Lze používat BBC i emotikony, jako v normálním příspěvku.

Jméno: Email:
Ověření:
jiný výraz pro gumu: - p--u: