AUTODÍLNA.NET

Koroze v chladicím systému

Offline Karmajk

  • **
  • Fiat Punto 1.9 JTD ELX
Koroze v chladicím systému
« kdy: 03.10. 2012, 20:41 »
Zdravím, tak jsem dořešil jednu věc a můžu se vrhnout na další, pani co sem od ní kupoval auto tam lila
do chlazení zřejmě obyčejnou vodu z kohoutku takže je ta voda úplně rezavá, předpokládám že bude
zadělaný celý chladicí systém, máte s tím někdo zkušenost jak se toho nejlíp zbavit ?

Re:Koroze v chladicím systému
« Odpověď #1 kdy: 03.10. 2012, 21:55 »
Každopádně proveď výplach, jsou na to přípravky, o některých se dá pochybovat ale třeba Gold Eagl mám vyzkoušený,
kdyžtak si ho nech objednat v autodílech kam chodíš, cena +- 150 kč.
Výplach by se měl provádět jednou (podle návodu) ale většinou to nestačí, záleží kolik tam toho bordelu je, případně
výplach proveď 2x - 3x dokud neuvidíš v expanzní nádobce čirou vodu.
Na ten výplach stačí ta z kohoutku, teprve až to bude čistý tak nalej destilku + fridex.
Postup je napsaný u návodu ale v podstatě to v určitém poměru naleješ do chladicího systému a necháš motor cca
30 minut běžet, necháš vychladnout a vypustíš, žádná věda.
Doporučuju během výplachu hlídat teplotu, uvolňuje se bordel z celý soustavy a někde se to může na chvíli ucpat
než to přípravek rozpustí, abys to nakonec ještě neuvařil.
Doporučuji online auto-moto bazar www.ojeto.cz

Offline Karmajk

  • **
  • Fiat Punto 1.9 JTD ELX
Re:Koroze v chladicím systému
« Odpověď #2 kdy: 03.10. 2012, 22:11 »
Díky a až dodělám ten výplach tak se to dá ještě nějak preventivně ošetřit ?
A k tomu výplachu, nemůže to nějak poškodit nekovový díly ?

Re:Koroze v chladicím systému
« Odpověď #3 kdy: 03.10. 2012, 22:26 »
Ten přípravek slouží i jako prevence, hadice apod. ti určitě nepoškodí, jediný s čím jsem se setkal bylo
že po výplachu začal téct chladič ale nedá se to brát jako poškození.
V tom chladiči byly takový pryžový "hubičky" který už držel pohromadě jenom vodní kámen, jak se
rozpustil tak začaly okamžitě prosakovat, nejsou ale v každým chladiči a v takovým stavu.
Doporučuji online auto-moto bazar www.ojeto.cz

Offline Karmajk

  • **
  • Fiat Punto 1.9 JTD ELX
Re:Koroze v chladicím systému
« Odpověď #4 kdy: 03.10. 2012, 22:37 »
Tak díky za radu, zítra budu vyplachovat a pak sem hodím report, třeba to pomůže i dalším.

Offline Karmajk

  • **
  • Fiat Punto 1.9 JTD ELX
Re:Koroze v chladicím systému
« Odpověď #5 kdy: 11.10. 2012, 09:43 »
Tak jak jsem slíbil, trochu opožděně ale přeci.
Udělal sem ten výplach motoru, jak správně tušil admin, jednou to nestačilo takže jsem ho udělal
dvakrát s přípravem a pak ještě jednou se samotnou destilkou.
Použil jsem ten Gold Eagl a chladicí systém vyčistil dobře takže můžu doporučit, stál nějakých 120 kč
ale největší výdaj je stejně za benzín když musí být pro každej výplach auto 30 minut natočený.
Bordelu vyteklo požehnaně a zatím nikde nic neteče takže snad dobrý.

 

S rychlou odpovědí můžeš napsat příspěvek, aniž by se musela natahovat nová stránka. Lze používat BBC i emotikony, jako v normálním příspěvku.

Jméno: Email:
Ověření:
jiný výraz pro gumu: - p--u: