AUTODÍLNA.NET

Prodej auta 2014, registrace 2015

Dyk Vojta

Prodej auta 2014, registrace 2015
« kdy: 12.01. 2015, 18:36 »
Registroval jsem dneska dvě auta, jedno sem koupil a druhý prodal v prosinci (2014) mezi svátkama. Nebyl čas takže jsme nechali registrace na leden. Věděl jsem že bude od ledna 2015 nějaká změna při registraci, jenže v médiích se mluvilo o tom že se registrace zjednoduší. ;) Nakonec to teda hodně lidem přidělalo vrásky, včetně mě. Registrace se má dělat v místě prodávajícího, moje situace:
Auto který jsem prodával bylo psaný na matku (Chomutov), prodáno pánovi z Litoměřic.
Auto jsem kupoval v Chomutově (jsem z Kadaně), autobazar má ale sídlo v Praze, tahle adresa je uvedená i v odhlášce.
Dva přístupy registrů: V prvním případě přijel do Chomutova udělat registraci pán z Litoměřic, jelikož na tomhle registru provádí registrace podle novýho zákona ve všech případech.
V druhém případě mi na registru v Kadani udělali bez problémů přepis podle starýho zákona (odpadla cesta do Prahy) protože prý bylo auto koupeno ještě před účinností zákona.
Dva registry, dva přístupy. Doporučuju všem co řeší podobný problém, zavolejte si nejdřív na svůj registr, jestli provedou registraci ještě podle starýho zákona, možná si ušetříte zbytečnou cestu. Samozřejmě to platí jenom u aut prodaných (koupených) před 1.1.2015.

Re:Prodej auta 2014, registrace 2015
« Odpověď #1 kdy: 12.01. 2015, 18:44 »
To je přece známá věc, co úředník to názor, mě by jenom zajímalo kdo má v tomhle případě ten správný. Oba přístupy mají svojí logiku ale pravdu může mít jenom jeden, nebo ne? :)

 

S rychlou odpovědí můžeš napsat příspěvek, aniž by se musela natahovat nová stránka. Lze používat BBC i emotikony, jako v normálním příspěvku.

Jméno: Email:
Ověření:
jiný výraz pro gumu: - p--u: