AUTODÍLNA.NET

Dotažení ruční brzdy

Pavel74

Dotažení ruční brzdy
« kdy: 18.06. 2012, 23:17 »
Mám dotaz, špatně mi funguje na Fábii ruční brzda, zkoušel jsem jí dotáhnout ale už je to prakticky na konci závitu a pořád
to nestačím, ručka mi jde dost vysoko a stejně to třeba z kopce nebrzdí jak by mělo, můžou být vytahaný ty lanka ?

Re:Dotažení ruční brzdy
« Odpověď #1 kdy: 18.06. 2012, 23:33 »
Od ruční brzdy vedou lanovody k bubnům, mohou mírně vytahané ale ne tolik jak popisuješ.
Pravděpodobně máš jeden z lanovodů zarezlý a místo lanka taháš ruční brzdou celý bohden,
seřizujou se ti obě lanka stejně lehce nebo tam jsou rozdíly ?
Doporučuji online auto-moto bazar www.ojeto.cz

Pavel74

Re:Dotažení ruční brzdy
« Odpověď #2 kdy: 18.06. 2012, 23:42 »
No je pravda že ta jedna strana jde hůř přitáhnout a tahá mi to tu druhou stranu takže mám i tu misku jakoby nakřivo.

Re:Dotažení ruční brzdy
« Odpověď #3 kdy: 18.06. 2012, 23:56 »
Tak to jsme doma, tobě v podstatě pracuje jen jedno táhlo, takže buď vyměň oba lanovody (cca 500 za pár) nebo vyměň alespoň
ten který ti jde ztuha přitáhnout, ono když si lehneš pod auto tak i uvidíš že máš jeden bohden trochu našponovaný.
Doporučuji online auto-moto bazar www.ojeto.cz

Petr Benešovský

Re:Dotažení ruční brzdy
« Odpověď #4 kdy: 03.01. 2013, 08:16 »
Vyměnil jsem prasátka,čelisti a obě lanka ruční brzdy u Fabie 1,2 40kw a pořád ruční brzdu nemohu dotáhnout tak,aby pořádně zabírala.Matku napínacího šroubu už mám až na konci závitu.

Re:Dotažení ruční brzdy
« Odpověď #5 kdy: 03.01. 2013, 10:22 »
Vyměnil jsem prasátka,čelisti a obě lanka ruční brzdy u Fabie 1,2 40kw a pořád ruční brzdu nemohu dotáhnout tak,aby pořádně zabírala.Matku napínacího šroubu už mám až na konci závitu.

Napadá mě buď silně prodřené kotouče, zarezlá páčka lanovodu (na bubnu), možná ještě opotřebovaná rozpěrná tyč paken.
Zkus teda změřit průměr bubnů, rozhýbat páky lanovodů a vyměnit rozpěrné tyče paken.
Lanovody máš nový a prasátka nemaj na ruční brzdu vliv takže nic jinýho nezbývá.

Re:Dotažení ruční brzdy
« Odpověď #6 kdy: 06.01. 2013, 21:41 »
Sundat na rampě bubny a zatáhnout ruční brzdu, řekl bych že se závada ukáže ;)

 

S rychlou odpovědí můžeš napsat příspěvek, aniž by se musela natahovat nová stránka. Lze používat BBC i emotikony, jako v normálním příspěvku.

Jméno: Email:
Ověření:
jiný výraz pro gumu: - p--u: