AUTODÍLNA.NET

Ibiza 1.4, problém se starty, chcípání motoru

Offline Karmajk

  • **
  • Fiat Punto 1.9 JTD ELX
Zdravím, mám Ibizu II 1.4 i a mám tam závadu která se projevuje jen občas, když přijedu na diagnostiku tak se tam nic neprojeví .

O co jde, občas, tak jednou za dvacet startů nejde auto nastartovat, baterka točí dobře ale je to bez snahy. Nechám to třeba 10 minut, zkusím znovu a chytne na první otočení motoru, opravdu chytá dobře. Někdy se zas stane že u baráku na cinknutí chytí, přijedu do krámu, za 20 minut startuju a zas bez snahy. Zase počkám pár minut, pak to zase chytí, je to strašně nepravidelný a je to hlavně strašně nepříjemný. Stalo se mi několikrát že to udělalo i za jízdy, jakoby došel benzín, pak se to zase vzpamatuje a jedu dál, někdy mi to začne skákat a otáčkoměr lítá jak splašenej.

Vůbec nevím na co se zaměřit, ocenil bych Vaše rady, hlavně pokud se někdo setkal s podobným problémem a podařilo se mu ho odstranit.

Nevím jestli zde na foru ale někdo psal že mu to dělal snímač chladicí kapaliny, že posílá špatný hodnoty do řídící jednotky a auto se pak třeba dusí, může to mít opravdu vliv ? Na přístrojovce ukazuje teplotu podle všeho správně.

Díky moc za všechny rady.

Re:Ibiza 1.4, problém se starty, chcípání motoru
« Odpověď #1 kdy: 05.06. 2012, 18:37 »
Ahoj, zkusil bych se podívat na teplotní čidlo umístěné v rozdělovači, diagnostika by to ale měla ukázat.
Doporučuji online auto-moto bazar www.ojeto.cz

Offline Karmajk

  • **
  • Fiat Punto 1.9 JTD ELX
Re:Ibiza 1.4, problém se starty, chcípání motoru
« Odpověď #2 kdy: 05.06. 2012, 18:43 »
No ono to diagnostice hlásí problém s Hallovým čidlem ale podle mechanika je to normální když není spuštěný motor.

Re:Ibiza 1.4, problém se starty, chcípání motoru
« Odpověď #3 kdy: 05.06. 2012, 18:48 »
Tak to vyměň mechanika :) Diagnostika ti ukazuje přesnou závadu, to čidlo je docela drahý, nevím jak na Ibize, podívej se někde na netu.
Spíš bych ale zkusil koupit starší rozdělovač s dobrým čidlem, ta výměna je potom narozdíl od čidla banální záležitost.
Doporučuji online auto-moto bazar www.ojeto.cz

Offline Karmajk

  • **
  • Fiat Punto 1.9 JTD ELX
Re:Ibiza 1.4, problém se starty, chcípání motoru
« Odpověď #4 kdy: 06.06. 2012, 15:14 »
Tak doufám admine že máš pravdu, mám na cestě rozdělovač za 500 kč, do pátku bych ho měl mít tak dám po výměně vědět.

Re:Ibiza 1.4, problém se starty, chcípání motoru
« Odpověď #5 kdy: 06.06. 2012, 16:09 »
Držím palce a pak se pochlub :)
Doporučuji online auto-moto bazar www.ojeto.cz

Offline Karmajk

  • **
  • Fiat Punto 1.9 JTD ELX
Re:Ibiza 1.4, problém se starty, chcípání motoru
« Odpověď #6 kdy: 09.06. 2012, 19:01 »
Tak jsem dneska se známým vyměnil rozdělovač a Ibiza šlape jako hodinky, admine díky :-)
Jinak, co jsem koukal na internetu tak to čidlo na Ibizu stojí cca 1700 kč + samozřejmě montáž,
mě ta oprava stála krásných 500 kč, takže ještě jednou díky za radu.

Re:Ibiza 1.4, problém se starty, chcípání motoru
« Odpověď #7 kdy: 09.06. 2012, 19:03 »
Jsem rád že máš auto v cajku a ani to nebolelo :-)
Doporučuji online auto-moto bazar www.ojeto.cz

 

S rychlou odpovědí můžeš napsat příspěvek, aniž by se musela natahovat nová stránka. Lze používat BBC i emotikony, jako v normálním příspěvku.

Jméno: Email:
Ověření:
jiný výraz pro gumu: - p--u: