AUTODÍLNA.NET

Rychle stoupá ručička teploty

Leni75

Rychle stoupá ručička teploty
« kdy: 02.07. 2012, 19:41 »
Zdravím, mám Opel Astra F 96´ a strašně rychle mi stoupá ručička teploty motoru, někdy vyleze až na 100 stupňů
tak se bojím abych to nakonec neuvařila, čím to může být ?

Offline Jarda

  • *
  • Jezdím rád, rychle..
Re:Rychle stoupá ručička teploty
« Odpověď #1 kdy: 02.07. 2012, 20:01 »
To že ti rychle stoupá ručička teploty ještě neznamená závadu, záleží na dalších faktorech, momentální zátěž (např. jízda v koloně
nebo do kopce), teplota okolního vzduchu, množství chladicí kapaliny atd..
Na 100 stupňů by sice teplota vylézt neměla ale záleží jestli ručička opravdu ukazuje správnou teplotu.
Já bych to vzal od těch nejjednodušších věcí, pokud už si to neudělala tak zkontroluj množství chladicí kapaliny,
pokud se ti strácí tak se podívej na rysku pro kontrolu oleje jak vypadá olej, pokud to bude hnědá kaše tak se ti může dostávat
voda do motoru.
Pak ještě vyzkoušej jestli ti spíná sahara, nech to stát nastartovaný a až ručička vyleze přes 90 tak by se měla spustit sahara.
Pokud ta bude v pořádku, tak zjisti jestli ručička ukazuje správnou teplotu, takový jednoduchý test je že pokud to bude těch
100 stupňů tak na hadici chlazení neudržíš ani na moment ruku, nechci tě ale opařit tak řekni nějakýmu chlapovi :)
Jestli tam udrží pár sekund ruku tak to 100 stupňů nebude a rovnou vyměň čidlo teploty motoru.
Protože je to docela starý ročník tak bych ještě zvážil průplach chladicího systému včetně chladiče který může být zanešený,
jsou na to speciální přípravky který rozpouští nečistoty.

Leni75

Re:Rychle stoupá ručička teploty
« Odpověď #2 kdy: 02.07. 2012, 20:07 »
A nějaký jasný tip na závadu nikdo nemáte ?

Re:Rychle stoupá ručička teploty
« Odpověď #3 kdy: 02.07. 2012, 20:13 »
Jarda ti těch tipů sepsal celkem dost a nic z toho se nedá vyloučit, čidlo teploty, únik chladicí kapaliny, sahara, zanešený chladič,
málo chladicí kapaliny atd.., tohle se nedá zúžit na jednu věc, příčina se projeví vylučovací metodou.
Postupuj podle toho co ti poradil Jarda, resp. to svěř nějakému známému co autům trochu rozumí a podle toho postupu závadu
nakonec najde.
Doporučuji online auto-moto bazar www.ojeto.cz

Leni75

Re:Rychle stoupá ručička teploty
« Odpověď #4 kdy: 02.07. 2012, 20:17 »
Já to ukážu bráchovi jestli si s tím poradí, já myslela že to bude jednoduší, ale stejně dík.

Re:Rychle stoupá ručička teploty
« Odpověď #5 kdy: 02.07. 2012, 20:22 »
Nemáš zač, na některé závady se dá odpovědět víc konkrétně ale některé mají více možných příčin, což je tenhle případ.
Nicméně, ten postup co ti Jarda sepsal ti pomůže příčinu nalézt, jestli bratr trochu rozumí autům tak si s tím poradí.
Doporučuji online auto-moto bazar www.ojeto.cz

 

S rychlou odpovědí můžeš napsat příspěvek, aniž by se musela natahovat nová stránka. Lze používat BBC i emotikony, jako v normálním příspěvku.

Jméno: Email:
Ověření:
jiný výraz pro gumu: - p--u: