AUTODÍLNA.NET

Klepanie v motore

Klepanie v motore
« kdy: 08.01. 2013, 15:16 »
Ahoj.

Potreboval by som poradiť. Mám Hyundai Accent 1.3MPi rok výroby 2004. Pri naštartovaní motoru za studena (len v zime) hned po naštartovaní začne motor zvláštne cvakať. Cvakanie je úmerné otáčkam a po nejakom čase (20sekund, minuta, dve) cvakanie prestane a všetko je OK. Niekedy pomože hneď motor vypnúť a naštartovať znovu. Hladina oleja je OK.

Nemáte prosím niekto skúsenosti s týmto problémom? Ďakujem za rady a info.

Marek

Pavel

Re:Klepanie v motore
« Odpověď #1 kdy: 10.01. 2013, 16:01 »
Tipoval bych zdivátko/a ventilů, to by vysvětlovalo podmínky kdy k tomu klepání dochází, při zimních startech má olej jinou konzistenci než ohřátý a nedokáže tak pořádně utěsnit zdvihátka, po ohřátí oleje problém zmizí.
Nevím kolik to má najeto ale může pomoc kvalitnější olej, v každém případě už ve zdvihátkách nějaká vůle je.

Marek

Re:Klepanie v motore
« Odpověď #2 kdy: 11.01. 2013, 08:10 »
ahoj diki moc ... je to hyundai som prvy majitel a ma najeto jen 80 000km. muzu s tym takhle dal fungovat? kolik muze priblizne stat oprava?

dik

M.

Pavel

Re:Klepanie v motore
« Odpověď #3 kdy: 12.01. 2013, 12:30 »
To teda moc najeto nemá, oprava zdvihátek (výměna) je finančně docela náročná, jedno zdvihátko vyjde na několik set korun a je jich tam podle počtu ventilů víc, zkusil bych ten jiný olej, pak se ještě prodává přípravek přímo na utěsnění hydroštelů, teprve pak bych měnil ty zdvihátka.

 

S rychlou odpovědí můžeš napsat příspěvek, aniž by se musela natahovat nová stránka. Lze používat BBC i emotikony, jako v normálním příspěvku.

Jméno: Email:
Ověření:
jiný výraz pro gumu: - p--u: