AUTODÍLNA.NET

Lokalizace problému s turbem

ffredyk

Lokalizace problému s turbem
« kdy: 16.03. 2015, 16:08 »
Zdravím, dnes mě kolega vezl domů a všiml si, že mu šíleně čudí auto. Zastavili jsme na nejbližším parkovišti a při ohledání motorového prostoru jsem zjistil, že se kouří z turba a všude to má poblitý od oleje. Vypadalo to, jako by mu tam něco ruplo, protože všude byly stříkance a dole na rámu olejová louže, smrad to byl neskutečnej, štiplavej, jako by něco hořelo.. Můj názor je takovej, že mu do turba teče olej, jenže to měl nedávno měněný (starý turbo se mu nějak zaseklo, neznám detaily, má tam nový) a on se semnou hádá, že mu spíš rupla hadice..

V posledních dnech se mu objevili příznaky, jako že mu to přestalo táhnout, začlo to žrát a defakto ty samý příznaky se vyskytly i v dřívějším případě, kdy se mu to turbo odráčelo do pr***le.

Chtěl bych se zeptat, zda-li je můj odhad škod správný, nebo může být problém i jinde a co mám tomu de****vi říct, aby furt nejezdil za tím samým mechanikem.
Takže pokud by jste byli ochotní a věnovali mi trochu vašeho času, prosím vyjádřete mi váš vlastní názor k téhle zapeklité situaci.

Jedná se o Citroen C4 Picasso 1.6 HDi

Re:Lokalizace problému s turbem
« Odpověď #1 kdy: 16.03. 2015, 16:44 »
Přikláněl bych se taky k problému s turbem, stane se že se vymění špatný kus za jiný špatný a příčina se pak hledá všude jinde. Takhle na dálku mě jiná příčina nenapadá ale vyloučit jí samozřejmě nemůžu. Kamarádovi bych doporučil zajet do pořádnýho servisu, jeho "automechanik" je možná levný ale při opravách stylem "pokus-omyl" se náklady nasčítají a nakonec ta sranda vyjde dráž než v autorizovaném servisu.
Doporučuji online auto-moto bazar www.ojeto.cz

Offline Pavel Král

  • *
  • Škoda Octavia 1.9 TDI
Re:Lokalizace problému s turbem
« Odpověď #2 kdy: 14.04. 2015, 10:52 »
Tohle bohužel znám, měnil jsem vadný vstřky za (údajně) repasovaný, závada pořád stejná. Dva automechanici hledali další možný příčiny a nakonec jeden z nich přišel na to že ty repasy jsou taky špatný. Nakonec to stálo víc než kdybych koupil rovnou nový, i když je to celkem pálka.

Re:Lokalizace problému s turbem
« Odpověď #3 kdy: 15.04. 2015, 09:35 »
Nakonec to bylo turbo.. Nový turbo se po týdnu zázračně zpeklo a totálně se na něm zohýbaly lopatky.. Nikdo z dotázaných známých mechaniků to nikdy neviděl, takže celkem pekelná závada.. Auto mu zhruba tři týdny po opravě nového turba jezdilo a včera mu to zase chcíplo a museli ho odtáhnout.. Koukám, ten citroen C4 picasso je výborný auto :D

Re:Lokalizace problému s turbem
« Odpověď #4 kdy: 15.04. 2015, 15:29 »
Takže další kolečko ;) Taky jsem měl jednu dobu auto víc v servisu než v garáži, problém byl že tam byly dvě závady a ty jejich společný projevy automechaniky totálně zmátly.

 

S rychlou odpovědí můžeš napsat příspěvek, aniž by se musela natahovat nová stránka. Lze používat BBC i emotikony, jako v normálním příspěvku.

Jméno: Email:
Ověření:
jiný výraz pro gumu: - p--u: