AUTODÍLNA.NET

Ecodiesel - zkušenosti, výkon, kde tankovat

Pavel

Ecodiesel - zkušenosti, výkon, kde tankovat
« kdy: 11.12. 2014, 13:54 »
Mám Octavii TDI a uvažuju o tankování ecodieselu, četl jsem nějaký informace ale chtěl bych slyšet názory od lidí co na něj jezdí.
Zajímá mě hlavně tohle:
- jaký vliv to má na motor, četl jsem že se můžou ucpávat vstřikovače
- vliv na výkon, údajně poklesne o 10%
- jestli na ecodiesel jezdíte tak kde ho tankujete, jestli jsou u čerpacích stanic nějaký rozdíly

Offline Karmajk

  • **
  • Fiat Punto 1.9 JTD ELX
Re:Ecodiesel - zkušenosti, výkon, kde tankovat
« Odpověď #1 kdy: 11.12. 2014, 15:05 »
Mám teď starší Punto v dieselu a cca půl roku už na na ecodiesel jezdím, tankuju u Tank Ono, mám to 5 km ale to se v ceně ztratí. Jestli máš Tank Ono někde poblíž tak ti můžu tuhle pumpu doporučit, je asi jediná která má na všech místech stejný ceny. Momentálně tam stojí ecodiesel 28,50 kč a to se vyplatí ;) Jestli jsou v tý eko naftě nějaký rozdíly na čerpačkách nevím, já jsem s touhle spokojený tak dál nepátrám. K tomu výkonu, podle palubního počítače mi stoupla spotřeba o cca 5%, těch 10% co se uvádí je podle mě nějaký horní limit. Než jsem začal ecodiesel tankovat, zjišťoval jsem si u známých mechaniků jaký s tím můžou být problémy. S těma tryskama a vůbec palivovým systémem je to takhle, může se ti tam něco ucpat jenom když v nich už máš bordel, ecodiesel má čisticí účinky a bordel rozpouští. Jestli tam bordel nemáš tak nic nehrozí a tohle palivo ti naopak udržuje palivový systém čistý.

Offline Pavel Král

  • *
  • Škoda Octavia 1.9 TDI
Re:Ecodiesel - zkušenosti, výkon, kde tankovat
« Odpověď #2 kdy: 12.12. 2014, 11:49 »
Kamarád má odtahovku a eko naftu tankujou už pár let do všech aut, po nájezdu statisíců kilometrů na víc autech už má trochu větší přehled. S eko naftou je spokojený, žádný technický problémy kde by byla příčinou ta nafta neměl a úspory při tolika KM jsou obrovský, ty mýty jaký můžou být problémy s ecodieselem už prý nebere vážně.

Re:Ecodiesel - zkušenosti, výkon, kde tankovat
« Odpověď #3 kdy: 12.12. 2014, 11:58 »
Pohybuju se mezi lidma od aut, od šoférů po mechaniky a za ty léta jsem slyšel hodně legend o eko naftě. Na druhou stranu jsem nepotkal osobně nikoho kdo by měl s touhle naftou problémy, maximálně povídačky z třetí ruky, kamarádovo známý slyšel o člověku co...
Doporučuji online auto-moto bazar www.ojeto.cz

 

S rychlou odpovědí můžeš napsat příspěvek, aniž by se musela natahovat nová stránka. Lze používat BBC i emotikony, jako v normálním příspěvku.

Jméno: Email:
Ověření:
jiný výraz pro gumu: - p--u: