AUTODÍLNA.NET

Jak zjistit jestli bylo auto fyzicky na STK?

Offline Pavel Král

  • *
  • Škoda Octavia 1.9 TDI
Jak zjistit jestli bylo auto fyzicky na STK?
« kdy: 17.12. 2014, 12:25 »
Kamarádka koupila 10 let starou Fabii za 65 000 z druhý ruky a po měsíci za mnou přišla jestli bych se podíval na brzdy, vibroval jí brzdový pedál. Myslel sem že bude zkroucený kotouč, sundal sem kola a to byl nářez, destičky sjetý na plech takže při brždění frézovaly kotouče, ty byly taky jako žiletky, prostě auto na zabití. Zadek o něco lepší ale stejně bylo vidět že to auto nevidělo léta žádnej servis. Jak sem to měl zdvižený tak jsem ještě zjistil pár věcí, děravej výfuk ve všech částech, všechny silentbloky potrhaný, jedna pružina nalomená atd.. Pani od který to koupila jí nakukala že auto bylo pravidelně servisovaný protože s tím "údajně" jezdila holka na vejšku, kamarádka na to skočila a teď je z toho na prášky. Potřeboval bych nějak zjistit jestli bylo to auto fyzicky na STK protože Fabie měla měsíc po technický a podle mě to auto nemohlo legálně v tomhle stavu projít, minimálně kvůli brzdám a emisím, s těma dírama by to solidní mechanik ani neměřil. Jde o to že chce auto vrátit kvůli zatajeným závadám a kdyby se podařilo prokázat že to auto fyzicky nikdo nekontroloval tak by to byl pádnej argument. Když je auto po technický tak to zvyšuje hodnotu auta, znamená to že je auto v dobrým technickým stavu, což neni tenhle případ. Dá se teda nějak ověřit jestli auto bylo fyzicky na STK když znám z protokolu jméno mechanika a datum + čas kontroly?

Re:Jak zjistit jestli bylo auto fyzicky na STK?
« Odpověď #1 kdy: 17.12. 2014, 13:41 »
To je spíš otázka na právníka, každopádně nepočítej že by se s tebou na tý STK nějak bavili. Když už by měli kamerový záznam tak ho vydaj maximálně policii a to by se teprve muselo něco stát. Možná kdyby to nahlásila jako pokus o podvod ale to je na dlouhý lokte. Já bych se na STK vykašlal a prostě auto vrátil z důvodu skrytý závady, tam je lhůta 6 měsíců. Kdyby to odmítl prodejce uznat tak zbývá jenom soud, to bude taky dlouhý. Tady je každá rada drahá, holka si to měla nechat zkontrolovat před koupí a ušetřila by si hodně starostí.

Offline Pavel Král

  • *
  • Škoda Octavia 1.9 TDI
Re:Jak zjistit jestli bylo auto fyzicky na STK?
« Odpověď #2 kdy: 17.12. 2014, 15:46 »
Ten soud je až poslední řešení, jí jde hlavně o to že na jiný auto teď nemá a dokuď se to nevyřeší tak do toho auta nechce strkat peníze. Ty závady co sem našel odhaduju tak na 20-25 tisíc a kdyby si ta ženská vzala auto zpátky tak tyhle peníze jí určitě nevrátí. Nevíš jak má vypadat ta výpověď smlouvy a co je k tomu potřeba?

Re:Jak zjistit jestli bylo auto fyzicky na STK?
« Odpověď #3 kdy: 17.12. 2014, 16:35 »
Ať se zkusí nejdřív domluvit než jí bude obesílat. Když by to nešlo dohodou tak ať jí pošle "Odstoupení od kupní smlouvy" ze dne XY na vozidlo XY z důvodů XY, k tomu přiloží kopii tý kupní smlouvy a hlavně protokol z autorizovanýho servisu kde budou vypsaný ty závady. hlavně poslat doporučeně do vlastních rukou ať má doklad o odeslání. Kdyby na tohle nereagovala tak zbývá jenom ten soud, nebo parta ukrajinců ;)

 

S rychlou odpovědí můžeš napsat příspěvek, aniž by se musela natahovat nová stránka. Lze používat BBC i emotikony, jako v normálním příspěvku.

Jméno: Email:
Ověření:
jiný výraz pro gumu: - p--u: