AUTODÍLNA.NET

Řešení nejčastějších komplikací

Řešení nejčastějších komplikací
« kdy: 03.07. 2012, 10:05 »
Nedávno jsem psal, jak co nejlépe připravit auto na dovolenou a vyhnout se tak případným poruchám v zahraničí…
I přesto vás však může potkat nějaká ta komplikace.

Dnes si ukážeme nejčastější komplikace a poradíme, jak je řešit.

Problémy s chladicí kapalinou
Rozsvícená kontrolka chladicí kapaliny signalizuje příliš vysokou teplotu chladicí kapaliny nebo nízkou hladinu chladicí kapaliny. Nechte vychladnout motor a zkontrolujte množství chladicí kapaliny ve vyrovnávací nádobce. Pokud je v nádobce nedostatek kapaliny, doplňte ji. Můžete použít destilovanou vodu, kterou koupíte v každém supermarketu.

Chybějící motorový olej
Jestliže se vám rozsvítí kontrolka množství oleje, raději co nejdříve zastavte (na rovině). Počkejte přibližně 10 minut a pomocí měrky zkontrolujte množství oleje. Pokud je oleje málo, doplňte jej (jinak hrozí poškození motoru). Olej se dá běžně sehnat na benzinkách v litrových lahvích.

Defekt pneumatiky
Výměna pneumatiky je poměrně jednoduchá. Stačí vám rezerva, klíč a hever. U měněného kola povolte mírně šrouby. Hever umístěte na správné místo (viz manuál) a zvedněte auto. Uvolněte šrouby, nasaďte rezervu a šrouby utáhněte. Nakonec sundejte hever a pořádně dotáhněte šrouby.

Vybitá baterie
Nejčastější příčinou nestartujícího auta je vybitá baterie. Propojte baterii s druhým vozem kabely. Nastartujte auto se „zdravou“ baterií a poté zkuste nastartovat i vaše auto.

Natankování nesprávného paliva
Natankovat naftu do benzínového motoru je téměř nemožné, protože průměr černé tankovací pistole je větší než hrdlo nádrže.
Ale naopak to bohužel jde...

Pokud natankujete do vznětového motoru malé množství benzínu (udává se 2-5 litrů, ale závisí na velikosti nádrže) je možné „katastrofu“ odvrátit. Stačí dotankovat plnou nádrž správným palivem. Vznikne totiž směs, která motoru neuškodí.

V případě, že jste natankovali větší množství paliva, nestartujte! Poškodili byste motor!
Zavolejte odtahovou službu, která převeze vůz do servisu, kde palivovou nádrž vyčistí.

 

S rychlou odpovědí můžeš napsat příspěvek, aniž by se musela natahovat nová stránka. Lze používat BBC i emotikony, jako v normálním příspěvku.

Jméno: Email:
Ověření:
jiný výraz pro gumu: - p--u: