AUTODÍLNA.NET

Výměna kotoučů a destiček

Lou

Výměna kotoučů a destiček
« kdy: 11.07. 2013, 20:32 »
chci si na autě vyměnit brzdové kotouče a destičky chtěl bych se zeptat na co si dát pozor, nebo nějakou tu radu ohledně výměny postup atd. koukal jsem na návody na youtube a nevypadá to nějak složitě

Offline Karmajk

  • **
  • Fiat Punto 1.9 JTD ELX
Re:Výměna kotoučů a destiček
« Odpověď #1 kdy: 11.07. 2013, 21:02 »
Jestli máš možnost tak si vem k ruce někoho kdo už to dělal, ta výměna kotoučů a destiček neni nějak složitá ale jsou to brzdy, stačí opomenout maličkost a máš z auta pojízdnou rakev. Když bys to dělal přeci jen sám tak si zapisuj postup demontáže a podle toho pak prováděj montáž.
Jak sundáš kolo tak je hned vidět co dělat, odšroubuješ třmen v kterým jsou destičky, pak odšroubuješ kotouč. Může jít ven trochu ztuha tak ho zezadu poklepávej kladívkem ve všech směrech. Až nasadíš a našroubuješ nový tak vytáhni závlačky ze třmenu, jsou na vrchu jako pojistka destiček, destičky vyndej a namontuj třem. Bacha na brzdovou hadičku ať se ti během výměny nepoškodí, povolovat jí nemusíš. Jak nasadíš třmen tak musíš udělat prostor pro nový destičky, třeba páčidlem jemně roztáhni prostor mezi prasátkem a kotoučem, to samý u druhý destičky. Ujisti se že správně sedí, pak je zajisti zase závlačkama. To je v podstatě celý postup, nikam nechvátej a dělej si radši ty poznámky.

 

S rychlou odpovědí můžeš napsat příspěvek, aniž by se musela natahovat nová stránka. Lze používat BBC i emotikony, jako v normálním příspěvku.

Jméno: Email:
Ověření:
jiný výraz pro gumu: - p--u: